Jak je příroda důležitá

Trocha z historie?

Už po staletí se lidé zabývají kosmetikou, jaké účinky má po stránce fyzické, ale i psychické.  S prosbou se lidé na kosmetiku obracejí, aby je udělala krásnější a mladší a aby se cítili lépe. A tím, jak doba jde dopředu, tak jde dopředu bohužel i trh, který nás klame a snaží se nám prodávat kosmetiku od velkých kosmetických značek, které mění kvalitu za kvantitu a spokojenost zákazníka za klamavější reklamu. 

Přes to všechno je ale na světě spousta lidí, kteří proti tomu bojují, kteří si zakládají na kvalitě, protože ví, že tělo se časem začne vzpouzet. A já jsem strašně moc vděčná za tyto lidi. 

A je tu “BOOM”

Je na čase, abychom přemýšleli nad tím, co svému tělu dáváme. Stejně jako je velké “BOOM” ve světě s bio produkty ve stravování, tak samo začíná být velké “BOOM” ve světě s kvalitní kosmetikou za rozumnou cenu. 

Lhali mi v té reklamě?

Uvažujete někdy nad tím, proč nový šampón od určité značky nefunguje tak, jak slibují v reklamě? Slíbili vám, že vás zbaví mastných vlasů, ale vy máte vlasy ještě mastnější. Jak je to možné? Koukali jste se na ingredience, které do tohoto ,,nového,, šamponu přidali? Všimli jste si složky, která vám není známá? 

Kontrolujte ingredience ve své  kosmetice přesně tak jak kontrolujete ingredience ve vašich potravinách. Budou mít na vás stejný účinek, i když jsou používány jen zevně!

Jsme na řadě

A jak můžeme přírodě pomáhat my? To je jednoduché. Můžeme začít s tím, že se budeme snažit omezit spotřebu věcí, které jsou baleny v plastových obalech – krásný příklad je třeba tuhé mýdlo či šampón na vlasy, ve většině případů jsou tyto produkty baleny buď v papírovém obalu či mají jen papírovou pásku. Tyto “tuhé” produkty jsou snadno skladovatelné doma v koupelně (stačí mít mýdlenku či si koupit tyto produkty s provázkem na zavěšení) a na cestování si také stačí zakoupit třeba plechový obal.

Představte si, že každý dospělý člověk na této planetě udělá to stejné a najednou bude na světě o 7 miliard méně plastových obalů jen tím, že jsme vyměnili sprchový gel za tuhé mýdlo a šampón za tuhý šampón či šampuk. Za mě je to krásná představa!

A nejlepší na užívání těchto produktů je to, že jsou kvalitnější, lepší pro Vaši pokožku a vyráběné s láskou k Vám i k přírodě. Jsou také šetrnější co se týče odpadních vod, jelikož mají přírodní složky, které se ve vodě rozpustí.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík