Mořská sůl vs Epsomská sůl

sůl do koupele

Boření mýtů

Můj dnešní článek by mohl zajímat spoustu lidí, kteří si rádi dopřávají jednou za čas relaxační koupel. Mám ale i pár tipů jak tyto soli využít v péči o pokožku pro ty, kteří mají raději sprchu než vanu.

Rozeberu pro Vás jaká je mořská a epsomská sůl, jak se používají, jak Vašemu tělu pomáhají a na co si u nich dávat pozor. Také Vám povím pár informací o soli z mrtvého moře a vysvětlím, proč u vaření ve Vaší kuchyni je lepší používat sůl mořskou než klasickou, na kterou jsme u nás v České Republice zvyklí.

Mořská sůl

Mořská sůl – bohužel u nás v České Republice je skoro nedostupná k tomu, abychom v ní mohli plavat, pro tenhle zážitek si musíme zajet alespoň do nejbližších destinací jako je Chorvatsko či Itálie a to většinou dle počasí jen v letních měsících.

Existují ale slané bazény, které můžeme navštívit celoročně – například na Morávce v Beskydech. Tam jsme už od mého dětství s mou rodinou vyráželi aspoň jednou za pár měsíců na relaxační koupání v menším bazénu, který má slanou mořskou vodu.

A k čemu je koupání ve slané mořské vodě dobré? Mořská sůl funguje jako očista pro tělo a dezinfikuje starší kůži nebo malé rány. Nenadarmo se doporučuje koupání v mořské vodě lidem, kteří trpí akné, vyrážkami, suchou kůží atd. Pravidelné koupání v mořské vodě pomáhá regenerovat vaši pokožku, například ztvrdlá kůže na patách by měla po pravidelných koupelích zmizet. Když tomu napomůžete tím, že po každé koupeli namažete pokožku kvalitním tělovým máslem, máte vyhráno. Mořská sůl se přidává do tělových i obličejových peelingů, kde má stejné vlastnosti – čistit a regenerovat pokožku od staré kůže.

Epsomská sůl

Epsomská sůl neboli Síran hořečnatý – to je minerální sůl, která má hodně hořčíku a síranu. Má velmi podobné vlastnosti jako sůl mořská, jen s pár výhodami navíc. Působí proti plísním a mikroorganismům a hubí je. Pomáhá při problémech s migrénami (díky obsahu hořčíku) a uvolňuje svaly. Také se epsomské soli připisuje, že je skvělá na odbourávání stresu – v dnešní době je globální problém u lidí, že mají nedostatek hořčíku – dejte si koupel s epsomskou solí, ta se vám krásně vpije do pokožky, dodá Vám hořčík a stres je ten tam. Epsomská sůl se často přidává jako přísada do vlasové kosmetiky, pomáhá vlasům mít krásný objem, lesk a skvěle odmašťuje. Pokud trpíte na otoky na nohou, udělejte si lázeň pro nohy s epsomskou solí – snižuje otoky a případně i neutralizuje zápach.

Sůl u Mrtvého moře

Slavná sůl z Mrtvého moře – tohle je jiný zázrak – doporučuje se především lidem s lupénkou, protože je mnohem silnější, tudíž ideální na kompletní očistu, regeneraci i detoxikaci. Dále se doporučuje lidem, kteří mají revmatické problémy, atopické ekzémy, kožní záněty apod. V Českém obchodě Manufaktura se prodává bahno z mrtvého moře, to je naprosto ideální na mazání postižených míst, míchání obličejových masek, když trpíte akné atd.

Sama mám toho bahno vyzkoušené a mohu jen vřele doporučit.

Eli radí

Všechny tyto zmíněné zázraky přírody nejsou ve své podstatě škodlivé, pokud je ale neužíváte až moc často. Tělový peeling se doporučuje 2x týdně, obličejový taktéž a koupele s těmito typy solí maximálně 1x za dva dny.

Co je na těchto solích ale nejlepší, je to, že jsou 100% přírodní. A to si myslím, že většina z nás chce.

Dnešní trh má spoustu nabídek solí, můžete si vybírat ze široké škály produktů, které je obsahují, jak samotné soli balené a ovoňané esenciálními olejíčky, tak v tělových a pleťových peelinzích (existují i peelingy na rty), tuhých šampónech a mýdlech a v neposlední řadě šumivých bombách do koupele, které jsou víc a víc populární – nejen pro děti, protože tak krásně voní a šumí, ale i pro dospělé.

Závěrem

Nakonec bych ráda zdůraznila, že péče o naše tělo je velice důležitá, to co svému tělu dáváme se odráží na našem zdraví i psychické pohodě a jelikož všichni zažíváme spoustu stresu, musíme si najít čas na to si odpočinout, naložit se do vany a relaxovat. A jestli se ptáte kdy je na to nejvhodnější čas? PRÁVĚ TEĎ. Nic se nemá odkládat. Najděte si čas pro sebe a dopřejte si přírodní kvalitní produkty hned teď.

Samozřejmě pokud máte jakékoliv otázky, můžete mě kontaktovat, ráda s čímkoliv pomůžu či poradím.

Pokud se Vám mé stránky i můj článek líbí a rádi by jste mě podpořili, budu velice vděčná. Mám ještě dlouho cestu k tomu, abych mohla nabízet produkty, které zatím testuji. Můžete mě podpořit tím, že mi přispějete přes platformu Buy Me Coffee, nebo i tím, že se přihlásíte jako tester. Všechny informace najdete zde.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Limitová Edice
Přemýšlíte co koupit mamince k blížícímu se Dni Matek? 💚 Co takhle lásku a přírodu v jednom balíčku? Udělejte mamince radost tímto dárkový balíčkem šampuku a balzámu.
Limitovaná Edice
Přemýšlíte co koupit mamince k blížícímu se Dni Matek? 💚

Co takhle lásku a přírodu v jednom balíčku? Udělejte mamince radost tímto dárkový balíčkem šampuku a balzámu.