Zázrak jménem Šampuk

Copak je to šampuk?

Kdo šampuk ještě nezná, tak ho mileráda představím. Je to šampón na vlasy, ale v tuhé podobě a je k vlasům i k přírodě mnohem šetrnější. Pro mě hotový zázrak. Není na trhu až takovou novinkou, koluje kolem nás už pěkných pár měsíců, ale myslím, že o něm lidi ještě dostatečně nemluví. A to bych chtěla napravit.

O trošku zdravější forma šampónu

První věc, kterou bych ráda zmínila, je ta, že šampuk neobsahuje silikony a parabeny. To jsou za mě nejhorší možné složky, které škodí vašim vlasům. Tyto složky jsou obsaženy v klasických šampónech a měli by jste si na ně dávat pozor. Místo toho obsahuje pouze sodium coco sulfát (SCS), někdy i sodium cocoyl isethionate (SCI) který je přírodní alternativou k natrium-lauryl-sulfátu. Pokud se ptáte, jestli jsou SCS a SCI celkově přírodní a bezpečné, tak bohužel nejsou. Vyrábí se synteticky z kokosového oleje a můžou být ve vyjímečných případech dráždivé.

Šampuk neobsahuje silikony a parabeny.

V čem je tedy šampuk tak zázračný?

Zázračný je dle mého protože vlasy neunavuje, nemastí a vlasy jsou po něm krásně nadýchané. Je tvořen z přírodních másel, olejů, přírodních květinových hydrolátů a esenciálních vonných olejíčků. SCS nebo SCI jsou tam přidány jako složka, která tyto másla, oleje a vodu spojí v jeden krásný, voňavý, mydlivý a čistící zázrak. Kostička šampuku velká asi 80 gramů může vydržet až na 3 měsíce umývání vlasů (pokud si vlasy neumýváte každý den, což se samozřejmě nedoporučuje).

Mytí vlasů se šampukem je velice jednoduché. Ve sprše si namočte vlasy, vemte si kostku šampuku, kterou si předem malinko rozmydlíte ve dlaních a poté jemně vmasírovávejte do pokožky vlasů. Stačí, když si budete umývat jen vrchní část vlasů, pokud máte dlouhé vlasy, nemusíte mydlit i konečky. Poté nechce chvilku působit a důkladně smyjte. Kostičku se šampukem poté vraťte na místečko, kde nebude stát ve vodě, aby se nerozpustil (tak jako klasické tuhé mýdlo). Pak už si jen užívejte krásného čistého pocitu ve vlasech, který vydrží déle než po klasickém šampónu.

Hledání správného složení mého Šampuku

Když jsem si zadala cíl, že zkusím vytvořit šampuk dle mých představ, nebyla jsem si úplně jistá, jak dlouho mi to potrvá. Najít skvělé složení není tak jednoduché, to už jsem si zažila u vytváření správného receptu na šumivé bomby.

Nakonec jsem byla velice mile překvapená! Vzalo mi to jen pár úprav od původního receptu, asi 30 umytí mých vlasů různými recepturami a můj Citrónový šampuk je na světě! Zatím jej nemůžu prodávat, ale můžete se stát mým testerem. Já vám zašlu vzorek šampuku a na oplátku bych byla moc ráda za zpětnou vazbu, zdali vám vyhovuje a co si o něm myslíte. Mezitím si budu připravovat vše potřebné k certifikaci.

Staňte se mým testerem a zkuste i vy můj šampuk zcela zdarma. Více zde.

Má zkušenost

Celý život jsem se trápila s rychle se mastícími vlasy. Vyzkoušela jsem všechno možné, různé značky šampónů, ať už levnější či dražší, kopřivové šampóny, kofeinové šampóny, peelingy na vlasy a tak dále. Nikdy mi nic nesedlo. Až doteď.

Nemůžu se dočkat, až dokončím certifikát a vypustím svůj šampuk do světa, aby mohl pomoct více lidem než jenom mě.

Skvělé EKO balení

Co je pro mě velký zázrak, tak je to, že se obejde bez jakéhokoliv plastového obalu, většina šampuků se prodává buď v papírových krabičkách či jen zabalené v papíru.

Má vize je prodávat šampuk v 100% recyklovatelném papíře, takže když papírový obal hodíte do koše, který se pak odveze na skládku, tak se do pár týdnů rozloží. Doufám, že se brzo tato moje vize proměnní ve skutečnost.

Pokud chcete tuto mou vizi podpořit, můžete mi přispět přes platformu Buy Me Coffee na zaplacení certifikátu na tento produkt. V případě, že mi přispějete, bude vždy vaše jméno podepsáno pod produktem, který jste mi pomohli přivést na svět.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nákupní košík
Limitová Edice
Přemýšlíte co koupit mamince k blížícímu se Dni Matek? 💚 Co takhle lásku a přírodu v jednom balíčku? Udělejte mamince radost tímto dárkový balíčkem šampuku a balzámu.
Limitovaná Edice
Přemýšlíte co koupit mamince k blížícímu se Dni Matek? 💚

Co takhle lásku a přírodu v jednom balíčku? Udělejte mamince radost tímto dárkový balíčkem šampuku a balzámu.